وقف دانشگاه آزاد اسلامی

به گزارش ایسنا، دکتر عبدالله جاسبی امروز چهارشنبه، خاطر نشان کرد: وقف، راهکاری موثر برای جاودانی اموال و دارایی‌های دانشگاه آزاد اسلامی است.

وی با تاکید بر اینکه برای رفع نگرانی هیات موسس و همه مسوولین برای آینده‌های دور و اطمینان از اینکه اگر طی سده‌های آتی افراد دیگری آمدند، اموال و دارایی‌های دانشگاه در همین هدفی که امروز تعیین شده، بکار گرفته شود، اموال و دارایی‌های دانشگاه وقف شد.

وی افزود: با وقف اموال و دارایی‌های دانشگاه آزاد اسلامی، بسیاری از افراد خیر در داخل و خارج از کشور نیز از وقف اموالشان استقبال نموده و همین امر باعث می‌شود که اموال و سرمایه‌های بیشتری از وقف کنندگان برای توسعه آموزش عالی در اختیار نسل جوان کشور قرار گیرد.

دکتر جاسبی با اشاره به نظر فقهی مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه هیات موسس می‌تواند اموال و دارایی‌های دانشگاه را شرعا وقف کند، خاطر نشان ساخت: بدیهی است آن بخش از اموال که متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی است وقف می‌شود و اموالی که متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی نیست به صورت طبیعی وقف نمی‌شود.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به اینکه هیات موسس می‌تواند واقف باشد، افزود: متولی افراد حقیقی هستند که توسط واقف (هیات موسس) تعیین می‌شوند.

دکتر جاسبی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه در آخرین ماده اساسنامه دانشگاه آزاد اسلامی آمده است که در صورت انحلال دانشگاه، اموال آن به بخش‌های دولتی واگذار می‌شود، گفت: در حالیکه دانشگاه آزاد اسلامی منحل نگردیده است، ‌اموالش وقف شده و در صورت انحلال دانشگاه، آن بخشی از اموال که وقف نشده می‌تواند واگذار شود.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی در خاتمه با اشاره به اینکه طی یک سال گذشته با مطالعه و کار کارشناسی برای وقف این مجموعه عظیم فرهنگی، برنامه‌ریزی اصولی صورت گرفته ابراز امیدواری کرد که شجره طیبه دانشگاه آزاد اسلامی همواره در تاریخ پر فراز و نشیب آینده، ماندگار و جاودان و در خدمت آینده سازان میهن اسلامی مان باشد.

/ 1 نظر / 58 بازدید
زهرا رستمی

سلام دوست عزیز مطلب جالب بود خدا آقای جاسبی رو خیر بده دانشگاه آزاد هر چقدر هم وقف کنه بازم زیادی میاره...