ششمین جشنواره مدرسه ایرانی، معماری ایرانی در دانشگاه تهران

معاون فنی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور از برگزاری مسابقه طراحی مجتمع های آموزشی در ششمین جشنواره معماری ایرانی، مدرسه ایرانی خبر داد و افزود: این مسابقه با مشارکت بخش حرفه ای و ادارات کل نوسازی مدارس در استان ها برگزار می شود و داوطلبان تا نیمه بهمن امسال فرصت دارند طرح های خود را از طریق سامانه اینترنتی این سازمان ارسال کنند. وی افزود: طرح های ارسالی به دبیرخانه جشنواره معماری ایرانی مدرسه ایرانی در کمیته فنی و گروه داوری ارزیابی و به طرح های برگزیده جوایز نفیسی اهدا می شود.

ترابی زاده گفت: این جشنواره در بخش دانشجویی نیز برگزار می شود اما محدوده کار برای شرکت کنندگان این بخش بازتر است زیرا دانشجویان علاوه بر حضور در مسابقه طراحی مجتمع های آموزشی می توانند در طراحی اماکن آموزشی منفرد نیز شرکت کنند. وی همچنین داوطلبان شرکت در ششمین جشنواره معماری ایرانی مدرسه ایرانی را به ارسال مقالات علمی فراخواند و افزود: موضوعات مقالات عام مطرح شده اما محور اصلی مقالات، مجتمع های آموزشی است.

سال گذشته در پنجمین همایش معماری ایرانی مدرسه ایرانی 176 شرکت کننده، 217 طرح ارائه کردند که از میان طرح های ارسالی، 9 طرح برگزیده شد. در بخش مقالات این جشنواره نیز 189 مقاله به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد و از میان آن، 121 مقاله پذیرفته و 74 مقاله برگزیده شد که به مرور در فصل نامه مدرسه نو منتشر می شود.

/ 0 نظر / 49 بازدید