کتابخانه ملی ایران شبانه روزی شد

به گزارش سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران ، با حضور دکتر اسحاق صلاحی ریاست محترم سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران ارائه خدمات کتابخانه ملی به صورت شبانه روزی به پژوهشگران، محققان، نخبگان، فارغ‌التحصیلان دکترای تخصصی، فارغ‌التحصیلان دروس حوزوی از سطح سه به بالا، شاغلان تحصیل در مقطع دکترای تخصصی، نویسندگان مقالات علمی - پژوهشی و یا مقالات آی اس آی آغاز شد.
 دکتر صلاحی درمراسم آغاز به کار شیفت شب کتابخانه ملی گفت :شیفت شب از ساعت 23 تا 7 صبح فعالیت می کند و محققان و پژوهشگرانی که قصد استفاده از خدمات کتابخانه در شیفت شب را دارند، باید نسبت به رزرو شب های مورد نظر خود برای هفته بعد اقدام کنند.
وی با بیان در نظر گرفتن اتاق هایی برای پذیرایی و استراحت موقت محققان و پژوهشگران افزود: کتابخانه ملی برای بانوان و آقایان اتاق هایی مجزا را اختصاص داده تا به استراحت و تجدید قوا بپردازند.
رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی هم چنین از برگزاری یازدهمین آئین بزرگداشت حامیان نسخ خطی در آینده نزدیک خبر داد و ادامه داد: 7 دوره این آیین در مجلس شورای اسلامی و دو دوره آن در کتابخانه ملی ایران برگزار شده است و یازدهمین دوره آن در مشهد مقدس برگزار می شود.
 دکتر صلاحی متولی برگزاری این بزرگداشت را کتابخانه آستان قدس رضوی و بنیاد پژوهش های اسلامی اعلام کرد و گفت: همایش های حامیان نسخ خطی تا کنون در تهران برگزار می شد، اما کتابخانه ملی ایرن برای فرهنگ سازی در سایر استان ها یازدهمین آیین بزرگداشت حامیان نسخ خطی را در شهر مشهد مقدس برگزار می کند.
محققان و پژوهشگران علاقمند به استفاده از خدمات شیفت شب کتابخانه می توانند فرم ثبت نام را تکمیل و ازخدمات کتابخانه ملی بهره مند شود.
/ 0 نظر / 88 بازدید