اعلام فراخوان سمینار «بازنمایی فضاهای شهری در هنر و ادبیات»

 
 
 

با انتشار فراخوان مقالات سمینار «بازنمایی فضاهای شهری در هنر و ادبیات» از سوی معاونت پژوهشی خانه ی هنرمندان ایران، آخرین مهلت دریافت چکیده ی مقالات تا دهم تیر ماه سال جاری اعلام شد.

به گزارش شبکه ی خبری هنرمندان ایران، سازمان زیباسازی شهر تهران و خانه ی هنرمندان ایران با همکاری نهادهای علمی و در راستای برنامه های تعریف شده‌ی خود در سال جاری، سمینار «بازنمایی فضاهای شهری در هنر و ادبیات» را در سالن استاد جلیل شهناز خانه ی هنرمندان ایران برگزار می‌کنند.

این سمینار که به دنبال زمینه ای برای بررسی و بیان دیدگاه های اساتید، پژوهشگران و دانشجویان این حوزه است، می‌کوشد ادامه ای بر آغاز مطالعات شهری با نیم نگاهی بینا رشته ای باشد. محورها و رویکردهای سمینار درصدد بازاندیشی و طرح پرسش‌هایی از این قبیل است که در آثار مرتبط با این حوزه چه تصویرها و تصورهایی از شهر وجود دارد؟ چه فرآیندها و فن‌هایی در بازنمایی فضاهای شهری به کار گرفته شده است؟ این فرآیندها سبب چه دگرگونی‌هایی در اصلاح سبک زندگی شهری شهروندان شده است؟ تبلیغات محیطی، تبلیغات فرهنگی و روش‌های آن چیست؟ و ...

بر این اساس محورهای این سمینار عبارتند از:

•مطالعه جامعه شناختی بازنمود شهر و زندگی شهری در هنر و ادبیات.

•نشانه شناسی شهر و زندگی شهری درآثار هنری و ادبی.

•گونه شناسی بازنماییِ شهر در ادبیات و هنر.

•مطالعه هم حضوری و هم نشینی هنرهادر شهر.

•مطالعه تطبیقی و بینارشته ای هنرهای شهری.

•اسطوره و شهر: شهرهای اسطوره ای واسطوره های شهری.

لازم به ذکر است در این فراخوان آخرین مهلت ارسال چکیده ی مقالات تا تاریخ ۱۰ تیر ماه سال جاری تعیین شده و از تمامی علاقه مندان به موضوعات مربوطه دعوت شده است تا با ارسال چکیده ی مقالات خود در فرمت word و به آدرس research.iranartists@yahoo.com ، با حضور در این سمینار بر غنای آن بیفزایند.

گفتنی است مقالات پذیرفته شده در کتابچه‌ی چکیده‌ی مقالات سمینار، و همچنین گزیده‌ای از مقالات همایش پس از تصویب هیأت علمی، به صورت کتاب به انتشار خواهد رسید.

علاقه مندان به شرکت در این سمینار می توانند جهت اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ۸۸۳۱۰۴۶۳(دبیرخانه ی سمینار) تماس بگیرند.

 

http://iranartists.org/1391/04/02/001053.html

/ 0 نظر / 69 بازدید