برای معماری ایرانی||||||||||||||For Iranian Architecture

چرا... چرا ما تلفن افرادی که دوست داریم را جواب نمی‌دهیم؟

تحقیق جالبی در دانشگاه سالفورد انگلستان انجام شده که دلیل دروغگویی عده ای از دوستان بسیار عزیز را روشن می کند، حداقل حسن این تحقیق آن است که انسان دوستانش را خیییلی بهتر تشخیص می دهد!!! و می فهمد که خیلی دوست داشتنی بوده که کسی به او دروغ گفته!!! من که با خواندن این مطلب متوجه خیلی چیزها شدم! دیگه پنهانکاری فایده نداره دوستم، فهمیدم که خیلی دوستم دارین!!!

 

"تحقیقات جدید نشان می‌دهد ما با احتمال بیش‌تری تلفن افراد غریبه را نسبت به افرادی که دوستشان داریم جواب می‌دهیم. مطالعات جدید در کشور انگلستان نشان می‌دهد نه دهم ما گاهی اوقات تلفن افرادی را که دوست داریم جواب نمی‌دهیم و بعد در مورد علت این کار دروغ می‌گوییم.

از جمله بهانه‌هایی که ما بعد از پاسخ ندادن به تلفن دیگران می‌آوریم می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

صدای زنگ را نشنیدم

در حال رانندگی بودم

نتوانستم تلفنم را پیدا کنم

داخل جلسه بودم!!!

دکمه را اشتباه فشار دادم

حمام بودم

شماره را نشناختم...

حوصله حرف زدن نداشتم

ممکن بود دیگران حرف‌هایم را بشنوند!"

تلگراف، 19 می

ادامه مطلب
+ نگار (رزالیا) نصیری****** Negar(Rosalia) Nassiri PH.D, M Arch ; ٩:٢٠ ‎ب.ظ ; چهارشنبه ٢٩ اردیبهشت ۱۳۸٩
    پيام هاي ديگران ()   

سخنرانی استاد گرانقدرم: جناب آقای دکتر محمد ضیمران درباره گادامر

استاد گرانقدر دکتر محمد ضیمران سه‌شنبه 4 خرداد ، در مرکز فرهنگی شهر کتاب به بررسی فلسفه یونان از نگاه از گادامر می‌ پردازند.

هانس گئورگ گادامر یکی از فیلسوفان برجسته‌ی قرن بیستم است که گفت‌‌وگوها و تاملات او در باب فلسفه‌ی یونان به ویژه‌ افلاطون و ارسطو یکی از ویژگی‌های فلسفه‌ی او را نمایان می‌کند و آغاز فلسفه‌ی برای او اهمیت فراوانی دارد.

نشست هفتگی شهرکتاب در روز سه‌شنبه ۴ خرداد ساعت ۱۷ به بررسی فلسفه‌ی یونان از نگاه گادامر اختصاص دارد که با سخنرانی دکتر محمد ضیمران در مرکز فرهنگی شهرکتاب واقع در خیابان شهیدبهشتی، خیابان شهید احمد قصیر(بخارست)، نبش کوچه‌ی سوم برگزار می‌شود و ورود برای علاقه‌مندان آزاد است.

http://www.khabaronline.ir/news-62858.aspx

 

+ نگار (رزالیا) نصیری****** Negar(Rosalia) Nassiri PH.D, M Arch ; ٩:٠٧ ‎ب.ظ ; چهارشنبه ٢٩ اردیبهشت ۱۳۸٩
    پيام هاي ديگران ()   

دغدغه کتاب، زبان، و محدودیت در انتخاب در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران

نمایشگاه کتاب امسال در بخش کتب خارجی معماری و هنر، مشابه پارسال و در حوزه کتابهای نظری کمی بهتر از سال پیش بود، اما واقعیتی که در پشت برگزاری این نمایشگاه مخفی مانده، عدم وجود کتابهای تئوریک قوی مطرح در غرفه ها، به جهت عدم استقبال دانشجویان  ایرانی از آنهاست و همچنان کتابهای عکسدار به عنوان یک منبع تقلیدی طراحی، مورد توجه آنان است.

از طرف دیگر دسترسی محدود کاربران ایرانی به بازاز اینترنتی کتاب، محدودیت های پرداخت های الکترونیکی، و قیمتهای بالا، باعث ایجاد سدی ذهنی برای کاربران شده و تمایل آنها را به اینگونه خریدها کاهش داده، علاوه بر آن ناآگاهی کتابداران عزیز دانشگاهها از وجود مؤسسات واسطه خرید، دسترسی عمومی به این دست کتابها را در کتابخانه ها هم میسور نکرده است.

نکته مهم دیگر هم ضعف رایج همیشگی امان، یعنی آشنایی محدود با زبان های خارجی در میان علاقمندان معماری است، به طوری که گاهی استفاده از بعضی کلمات مرسوم خارجی در کلاسها برای برخی از دانشجویان چالش برانگیز است.

اما ورای تمامی این محدودیت ها، افرادی پیشرو و درد آشنا نیاز داریم که از این سدها عبور کنند و راه را برای پیشرفت دانش معماری و بالا بردن جایگاه ایران در این عرصه هموار کنند؛ که برای تحقق این امر شروع یک نهضت ترجمه در عرصه تئوری معماری و هنر، در شرایط حاضر، برای حوزه نظری و طراحی این رشته در کشور ما ضرورت دارد، نه به جهت تقلید؛ که در جهت آشنایی بیشتر با معانی ضمنی طرحهای معمارانه غربی و کمک به ساخته شدن مدل طراحی ایرانی، با توجه به تجربه های موفق کشورهای موفق.

و صد البته این نهضت نافی تلاش های محققان ژرف اندیش داخلی نیست، که خوشبختانه به تازگی شاهد کتابهای ارزشمندی از آنان در بازار کتاب هستیم، و امیدواریم به روزی که کتابهای فارسی در صدر ترجمه به زبانهای بین المللی دنیا قرار گیرند...

فقط کافیست تا مدتی فراموش کنیم که "هنر نزد ایرانیان است و بس" و چه بهتر که هرگز مغرور نباشیم و بدانیم که "در جهان پیل مست بسیار است /دست بالای دست بسیار است"...

+ نگار (رزالیا) نصیری****** Negar(Rosalia) Nassiri PH.D, M Arch ; ۳:۱٥ ‎ب.ظ ; جمعه ٢٤ اردیبهشت ۱۳۸٩
    پيام هاي ديگران ()